Logo UVN

Deň detí zamestnancov ÚVN

Vedenie Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok – fakultná nemocnica zorganizovalo v nedeľu 9. júna 2024 podujatie Deň detí pre zamestnancov nemocnice. Aj napriek počasiu, ktoré sa napokon vydarilo, si tak detičky zamestnancov ÚVN mohli po 7 rokoch opäť užiť oslavu svojho sviatku. 

Na ihrisku v Čutkovskej doline tak bolo v nedeľu popoludní počuť smiech a radostné výkriky od vyše 300 detí i rodičov.Organizačný tím nemocnice v spolupráci s LiptovActive  pripravili pre detičky  areál Obrovo, kde mali k dispozícii množstvo atrakcii a animátorov. Pre väčšie alebo odvážnejšie deti bola k dispozícii dokonca Obrova  žinka – Zipline.

Okrem toho si všetky deti mohli v tvorivých dielňach vyskúšať tradičné remeslá, sadnúť si za hrnčiarsky kruh, niečo pekné ukuť s kováčom, pokúsiť sa utkať na krosnách koberec alebo si otestovať šikovnosť rúk pri paličkovaní. Dokonca si deti mohli vyrobiť vlastnú píšťalku alebo ozdobiť medovníčky. Nechýbalo ani veľmi obľúbené a populárne maľovanie na tvár.

O program sa postarali aj zástupcovia zo  SZŠ Márie Terézie Schererovej, ktorí deťom dovolili vyskúšať si na figurinách prvú pomoc. Ich pán riaditeľ zároveň vlastnoručne osladil deťom deň výrobou cukrovej vaty. A keď už vykuklo slniečko, prišli detičky ochladiť Elza a Olaf z Ľadového kráľovstva, ktorým neskôr pomáhali aj hasiči. Práve vďaka ním a ich pene to bolo naozaj detská párty ako má byť. Celé podujatie zábavným spôsobo moderoval Vladimír Balco. 

Touto cestou chceme poďakovať hlavnému sponzorovi Unipharma, ktorý nám pomohol zrealizovať toto podujatie a hlavne na takej úrovni, na akej sa to uskutočnilo.  Veľké poďakovanie patrí aj Kolibe u dobrého pastiera, ktorí sa postarali o gastro zážitok a spokojné brušká nie len detičiek, ale napokon aj rodičov. Poďakovať by sme chceli aj Katolíckej univerzite  (Fakulta zdravotníctva) a jej študentkám za pomoc pri registrácii s úsmevom, ale aj odovzdávaní balíčkov pre detičky. Za požičanie maskotov veľmi pekne ďakujeme  Spojenej škole internátnej z Námestova. Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí nám akokoľvek pomohli pri organizovaní tejto akcie.

Ako sa opäť potvrdilo, spoločnou prácou dosiahneme viac. Veríme, že sa z tohto podujatia napokon stane tradícia.