Logo UVN

Pacienti ÚVN zažili v nemocnici rozprávkový deň detí

Prvý jún je tradične venovaný tým najmenším. Počas Medzinárodného dňa detí sa organizuje množstvo podujatí. Ani Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica (ÚVN) nezabudla na svojich najmenších pacientov.

Každý pacient by mal pociťovať radosť a to bez ohľadu na svoju aktuálnu situáciu alebo zdravotný stav. Zástupcovia ÚVN tak 31. mája spoločne so študentmi z Katolíckej univerzity (Fakulty zdravotníctva), v spolupráci Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka, spolu s rozprávkovým Olafom, krásnou Elzou a Annou navštívili detskú kliniku. Rozjasniť deň boli aj pacientom na onkologickej klinike, oddelení dlhodobo chorých a klientom Trojlístka.

Malé veci robia veľké radosti. Krásne obdarovaní boli aj novorodenci. Pani Michala pri príležitosti MDD, ktorej za celú Ústrednú vojenskú nemocnicu veľmi pekne ďakujeme, ušila pre detičky a kojencov v našej nemocnici, krásnych mojkáčov, čiapočky a rukavičky.

Cieľom týchto aktivít bolo rozveseliť pacientov a spríjemniť im pobyt v nemocničnom prostredí. Výsledkom boli čarovné chvíle, vzácne spomienky, úsmev na tvári pacientov a radosť. Malí i veľkí pacienti si tak užili pekný deň aj napriek tomu, že ho museli stráviť na nemocničnom lôžku.

V mene vedenia nemocnice všetkým veľmi pekne ďakujeme!