Logo UVN

10. ročník Káčer na bicykli sa uskutočnil nielen v Ružomberku aj vďaka skvelej zdravotnej starostlivosti v ÚVN

Peter Káčer je už roky známy aj pre svoje nadačné aktivity. V rámci podujatia Káčer na bicykli 2023 sa rozhodol opäť pomáhať a získať svojou cestou financie pre tých, ktorí čelia podobným výzvam ako on. Tento rok navštívil cielene aj Ružomberok, a to aj so zámerom odovzdať riaditeľovi Ústrednej vojenskej nemocnice SNP – fakultnej nemocnice v Ružomberku a prednostovi neurochirurgie v jednej osobe, doc. MUDr. Robertovi Rusnákovi PhD., osobné poďakovanie a poctu.

Dôvodom rozhodnej návštevy Ružomberka a osobitne ÚVN bola vďaka riaditeľovi MUDr. Robertovi Rusnákovi PhD., ktorý ho operoval. „Chcem sa aj takto osobne poďakovať, lebo už to vyzeralo tak, že 10. ročník Káčera na bicykli asi nebude – keby ste si ma, ako sa hovorí, nezobrali do parády. Takže aj vďaka Vám môžem dnes na tom štarte stáť. Ešte raz úprimne ďakujem,“ poďakoval riaditeľovi.

Zásluhou ÚVN, zdravého životného štýlu a športu je jeho zdravotný stav stabilizovaný. „Ďakujem za dôveru, ktorú ste prejavili výberom nášho zdravotníckeho zariadenia. Verím, že sme Vám pomohli a že aj vďaka našej pomoci, viete rozdávať ďalej to, čo rozdávate – pozitívnu energiu a dokazovať, že aj človek s hendikepom, a to treba povedať nahlas, vie ísť dopredu a vie posúvať veci. Takže, vďaka patrí aj Vám,“ uviedol doc. MUDr. Robert Rusnák PhD.

Športovcovi a filantropovi, ktorý sa narodil s detskou mozgovou obrnou práve jazda na upravenom bicykli ponúka určitú mieru slobody a radosti – prešiel na ňom po Slovensku už tisíce kilometrov. Práve tým, že sa sám zúčastňuje na nadačnej aktivite Káčer na bicykli motivuje a inšpiruje mnoho ľudí. Aktuálny 10. ročník charitatívneho podujatia so sebou prináša desať silných príbehov a životných osudov, ktorým sa rozhodli pomôcť. 

V Ružomberku 04.08.2023