Logo UVN

Ústredná vojenská nemocnica je podľa INEKO lídrom štátnych univerzitných a fakultných nemocníc na Slovensku

 

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN je lídrom v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc na Slovensku. Vyplýva to z výsledkov hodnotenia mimovládnej neziskovej organizácie INEKO, v rámci ktorého ÚVN potvrdila svoje kvality aj v uplynulých rokoch. Ružomberská nemocnica neskončila počas doterajších ôsmich ročníkov hodnotenia horšie ako tretia, čo dokazuje, že patrí medzi špičkové slovenské zdravotnícke zariadenia.

 

V rámci bodovania boli hodnotené ukazovatele kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačných skúseností lekárov, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov a tiež hospodárenia a transparentnosti.

 

Nemocnica dominovala predovšetkým v spokojnosti pacientov s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou. Zaujímavosťou je, že táto vzrástla aj počas náročného obdobia pandémie COVID-19. K najvyššiemu hodnoteniu v kategórii veľkých nemocníc výrazne prispela tiež náročnosť diagnóz liečených pacientov. Vynikajúce, v tomto prípade pozitívne nízke čísla vykazuje ÚVN aj pri ukazovateľoch nutnosti opakovania operácií a hospitalizácií, čiže tzv. reoperovanosť a rehospitalizovanosť.

 

„Chcem sa naozaj úprimne poďakovať každému jednému zamestnancovi našej nemocnice, pretože ide o výsledok tímovej práce všetkých – zdravotníckych aj nezdravotníckych pracovníkov vojenskej nemocnice,“uviedol riaditeľ ÚVN SNP Ružomberok doc. MUDr. Robert Rusnák, PhD. Zároveň ocenil podporu zo strany zriaďovateľa – Ministerstva obrany SR, ktoré sa významne podieľa na rozvoji nemocnice, čoho výsledkom sú mnohé významné investície a realizované projekty.

 

Šéf rezortu obrany – minister Jaroslav Naď vyzdvihol najmä odhodlanie a úsilie všetkých, ktorí sú súčasťou ÚVN a podieľajú sa na precíznej a vysokokvalitnej starostlivosti o pacientov – nielen vojakov, ale tiež širokú verejnosť. „Som rád, že pacienti prichádzajú do ÚVN s dôverou a odchádzajú so spokojnosťou, čo nás utvrdzuje v hrdosti a podpore našej vojenskej nemocnice,“ vyzdvihol.