Logo UVN

Riaditeľ nemocnice odovzdal ocenenie vojenským zdravotníkom za pomoc počas pandémie

V pondelok 4. októbra 2021 počas Odbornej konferencie hlavného lekára Ozbrojených síl Slovenskej republiky „MILMEDKON 2021“, ktorá sa konala v priestoroch Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika, odovzdal riaditeľ ÚVN SNP Ružomberok – FN  doc. MUDr. Robert Rusnák, PhD. ocenenie 22 príslušníkom Ozbrojených síl SR.

Vedenie nemocnice sa touto formou chcelo poďakovať vojenským zdravotníkom, ktorí  nemocnici  počas núdzového stavu pomáhali  na viacerých klinikách a oddeleniach ÚVN SNP Ružomberok – FN. Nemocnica si veľmi váži podporu a pomoc zo strany OS SR. Aj vďaka úsiliu, odhodlaniu a obetavej práci v prospech nemocnice, zdravotníkov, ale najmä našich pacientov s ochorením COVID-19, nemocnica zvládla I. aj II. vlnu pandémie.

Ozbrojené sily SR pracovali počas tohto obdobia nepretržite s maximálnym odhodlaním.„Ich nasadenie pre službu vlasti bolo a je obdivuhodné. Pripájam sa k poďakovaniu našej ústrednej vojenskej nemocnice, no pridávam tiež obrovskú vďaku, obdiv a úctu aj našim zdravotníkom. Spoločne obetujú sily a všetok čas v prospech záchrany života, bezpečnosti a zdravia ľudí, vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Ďakujeme.