Logo UVN

Najmodernejšie Angio CT pracovisko v strednej Európe

Ústredná vojenská nemocnica SNP – FN Ružomberok bude poskytovať pacientom ešte kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Prispeje k tomu nové, najmodernejšie Angio 4D CT pracovisko v strednej Európe, ktoré dnes na Klinike rádiológie slávnostne spustili do prevádzky minister obrany Jaroslav Naď spolu s riaditeľom ÚVN SNP Ružomberok – FN  brig. gen. Vladimírom Lengvarským a s generálnym riaditeľom Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richardom Strapkom. Nové zariadenie, ktoré pomáha zistiť stav ciev, skontrolovať prietok krvi cievami a odhaliť prípadné problémy, tak po piatich rokoch opäť umožní pacientom podstúpiť angiografické vyšetrenie aj v Ústrednej vojenskej nemocnici.

„Špičková úroveň poskytovania zdravotnej starostlivosti sa v našej Ústrednej vojenskej nemocnici dostáva vďaka novému CT prístroju na ešte vyššiu úroveň. Je to dobrá správa predovšetkým pre pacientov, ktorým bude nový stroj slúžiť. Verím, že tento prístroj pomôže mnohým ľuďom a zjednoduší ich diagnostiku a tiež následnú liečbu. Zdravie a životy ľudí sú vždy na prvom mieste,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď. Doplnil, že novou technikou bude možné realizovať od 100 do 140 diagnostických a intervenčných výkonov mesačne.

„Nové CT zariadenie kombinuje intervenčné laboratórium s kompletným CT zobrazovaním do jedného univerzálneho klinického riešenia. Vďaka schopnosti vidieť, diagnostikovať, plánovať, ošetrovať a overovať v jednej miestnosti tento systém pomáha predovšetkým pri komplexných zákrokoch,“ povedal riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice brig. gen. Vladimír Lengvarský. Dodal, že sa vďaka novému zariadeniu na jednom pracovisku zefektívni a uľahčí starostlivosť o pacientov.

„Všeobecná zdravotná poisťovňa dlhodobo podporuje najmodernejšie liečebné postupy a technológie. Toto pracovisko prináša výrazné zlepšenie v starostlivosti o pacientov, zvyšuje komfort počas liečby, skráti čas potrebný na diagnostiku ochorenia a uľahčí prácu zdravotníkom. Otvorenie tohto pracoviska je skvelou správou pre naše zdravotníctvo a pacientov,“ povedal generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko, ktorá zazmluvnila výkony na novom pracovisku ako prvá z poisťovní.

Pokročilý systém, ktorý je zavesený na stropnom pojazde, umožňuje dokonalý prístup k pacientovi. Jeho flexibilita zároveň umožňuje lekárom vykonávať zákrok bez toho, aby pohli s pacientom, čím sa uľahčuje a urýchľuje celý zákrok. Zároveň nie je potrebné pacienta presúvať medzi viacerými oddeleniami, keďže nová moderná technika umožňuje vidieť, diagnostikovať, plánovať, ošetrovať a overovať v jednej miestnosti. Nová a moderná technológia je využiteľná v širokej škále klinických aplikácií, od onkológie, kardiológie, neurológie a traumatológie. 

V Ružomberku 5.2. 2021