Logo UVN

Kontakty

doc. MUDr. Viliam Žilínek, Csc.

prednosta kliniky

+421 44 438 2350

MUDr. Juraj Valentovič

primár kliniky

+421 44 438 2351

Mgr. Jana Funiaková

vedúca sestra

+421 44 438 2352

Katarína Šimová

kancelária

(neobjednávanie pacientov)

+421 44 438 2354

Bc. Bubicová Renáta

manažérka dennej zmeny

+421 44 438 2352, 2355

Detské oddelenie - 1. poschodie

dojčatá
+421 44 438 2355

Detské oddelenie - 2. poschodie

väčšie deti
+421 44 438 2356

Detská klinika

ústavná pohotovostná služba

421 44 438 2353

Základné informácie

Detská klinika ÚVN SNP Ružomberok – FN poskytuje liečebno-preventívnu zdravotnú starostlivosť pre deti a dorast do skončenia 18. roku veku. V diagnostickom a terapeutickom procese využívame modernú laboratórnu diagnostiku, zobrazovacie metódy /sonografia, RTG, CT, MRI/ a konziliárne vyšetrenia lekárov ďalších kliník našej nemocnice.

Štruktúra kliniky: počet lôžok – 30

Oddelenie dojčiat – deti do 3 rokov

Oddelenie pozostáva z 15 lôžok, z toho 3 lôžka sú na izbe zvýšenej starostlivosti. Na oddelenie môžu byť spolu s dojčaťom prijaté sprevádzajúce osoby/ matka, otec, starý rodič/, izby sú dvojlôžkové – sprevádzajúca osoba a dieťa.

Na oddelení sú zriadené 3 izby so zvýšeným hygienickým režimom- sprcha + WC. Sprevádzajúca osoba má možnosť výberu stravovania (raňajky, obed, večera) za poplatok.

Oddelenie väčších detí – deti od 3-19 rokov

Oddelenie pozostáva z 15 lôžok.
V obmedzenom počte je možnosť prijatia sprevádzajúcej osoby aj k dieťaťu staršiemu ako 3 roky – za poplatok.

Deti do 6 rokov majú možnosť využiť na hranie priestory materskej školy, kde sa im venuje vychovávateľka.

Školopovinné deti sa počas hospitalizácie zúčastňujú vyučovania v priestoroch našej školy.

Návštevné hodiny – denne 14:00-15:30

Informácie o pacientoch podáva ošetrujúci lekár najbližším príbuzným.

Čo si treba priniesť na hospitalizáciu

 • preukaz poistenca
 • doporučenie od lekára
 • hygienické potreby / toaletný papier, vreckovky, šampón a potreby na kúpanie /
 • doprevádzajúce osoby – príbor
 • pyžamo, domáce oblečenie, prezúvky
 • pre kojencov oblečenie , pampersky

Platby za stravovanie a pobyt pre sprevádzajúce osoby

Pobyt:

 • doprovod – 3,30 €/deň   
 • sprievodnej osoby pacienta –  nepoisteného  cudzinca  (cena za osobu a deň) – 20€/deň         

Strava:

 • Raňajky                                                                                   2,30 €
 • Obed                                                                                       4,60 €
 • Večera                                                                                     3,10 €
 • Strava na celý deň                                                                    10€

Vypláca sa pri ukončení hospitalizácie v hotovosti.

Od platieb za služby súvisiace s poskytovaním zdrav. starostlivosti pri sprievodnej osobe je oslobodený poistenec :

 

 • do troch rokov veku prijatý do ústavnej starostlivosti, ak jeho sprievodcom je jeho zákonný zástupca, opatrovník, poručník, iná fyzická osoba ako rodič, ktorá má maloleté dieťa zverené do osobnej starostlivosti, osoba, ktorá má dieťa v náhradnej osobnej starostlivosti, osoba, ktorá má dieťa v pestúnskej starostlivosti, alebo osoba, ktorá má záujem stať sa pestúnom a má dieťa dočasne zverené do starostlivosti,
 • do 18 rokov veku prijatý do ústavnej starostlivosti na onkologickú liečbu, ak jeho sprievodcom je jeho zákonný zástupca, opatrovník, poručník, iná fyzická osoba ako rodič, ktorá má maloleté dieťa zverené do osobnej starostlivosti, osoba, ktorá má dieťa v náhradnej osobnej starostlivosti, osoba, ktorá má dieťa v pestúnskej starostlivosti, alebo osoba, ktorá má záujem stať sa pestúnom a má dieťa dočasne zverené do starostlivosti,
 • dojčiaca matka prijatá do ústavnej starostlivosti, ak jej sprievodcom je dojča,
 • dojča prijaté do ústavnej starostlivosti, ak jeho sprievodcom je dojčiaca matka.

 

Referencie od pacientov

Pekný deň, 

 

radi by sme poďakovali personálu na detskom oddelení za profesionalitu, ľudskosť a veľmi príjemné vystupovanie. 

 

Pán prednosta, doktorky a sestričky, vyjadrujeme spokojnosť a obdivujeme vás za vaše pracovné nasadenie a že dokážete deťom vyčariť úsmev aj napriek nie práve najideálnejšej situácii.

 

S pozdravom,

 

Samuel J. a Andrea J.

 

_________________________________________________________________________________________

 

Vážený pán riaditeľ,

Vážená pani námestníčka pre ošetrovateľskú staroslivosť,

Vážený pán prednosta a celý kolektív zamestnancov na Pediatrickej klinike,

 

dňa 6.9.2018 bol náš syn Andrej dovezený RZP do Vašej nemocnice na Detské oddelenie konkrétne na 1. poschodie – oddelenie dojčiat. Mal silné bolesti chrbta, brucha a nôh. Po úvodných vyšetreniach pokračovali ďalšie, ktoré vyžadovali prevoz na rtg, sono, mr, … Počas odborných vyšetrení mu stúpla telesná teplota a tiež pribúdali silné až kruté bolesti už celého tela, ktoré ho pripútali na lôžko.

 

Profesionálny prístup pána prednostu Pediatrickej kliniky Doc. MUDr. Žilíneka, PhD. a pána primára MUDr. Valentoviča, ich ochota, snaha a ústretovosť nám veľmi pomohli pri promptnom vybavovaní všetkých vyšetrení. Po určení diagnózy nastavili liečbu. Nepretržite počas celého víkendu, kedy bol stav nášho syna veľmi kritický, ho sledovali a boli niekoľkokrát skontrolovať. Od začiatku hospitalizácie bola starostlivosť o nášho syna na vysokej úrovni. Mne ako matke bolo umožnené byť so synom priamo na izbe.

 

Dovoľte mi, aby som touto cestou vyjadrila VEĽKÉ POĎAKOVANIE za vysoko profesionálny a pedantný prístup všetkých ošetrujúcich lekárov, precíznych a zodpovedných sestričiek, sanitáriek, obslužného personálu a celého kolektívu na Pediatrickej klinike na 1. poschodí. Sú to úžasní odborníci s príjemným vystupovaním a hlavne ľudským prístupom, čo nie je dnes samozrejmosťou.

 

V neposlednom rade ďakujem aj pedagógom zo SZŠ, študentom, ktorí chodia na prax, pretože odvádzajú úžasnú prácu. Mali sme možnosť spoznať ľudí, vďaka ktorým bola príjemná atmosféra aj napriek synovmu bolestivému stavu.

 

Pán riaditeľ, máte skveý tím profesionálov, ktorí svojím odborným a zároveň srdečným prístupom prepleteným ľudskosťou uľahčujú neľahké chvíle plné bolesti, uľahčujú priebeh celej liečby, v našom prípade pobyt trval 2,5 týždňa… a to sme ani raz nepocítili, že sme na príťaž.

 

Vaše povolanie je Vaším poslaním…

 

Slová nášho syna Andrejka adresované celému personálu Pediatrickej kliniky na oddelení dojčiat:

 

„Nikdy som neveril a nikdy som nevedel, že dokáže existovať taká bolesť, akou som si prešiel. Musím povedať, že som mal naozaj namále a myslela som na tie najhoršie veci…Som, respektíve snažím sa byť futbalistom. Je mojím najväčším snom byť profesionál v tomto kruhu, a tiež dokázať všetkým, že v živote nebolí nič viac, ako vzdať sa sna, aj keď mi mnohí hovoria také či onaké veci na tieto slová. Aj keď som bol v takom zlom stave, snažil som sa myslieť čo najpozitívnejšie a dopomáhal mi k tomu ukážkový prístup od doktorov až po pani upratovačky. Všetci robili, čo bolo v ich silách a najväčším potešením mi bolo, že to nerobili len v rámci práce, ale v rámci ich láskavého prístupu ku mne. Chcel by som sa poďakovať za každú maličkosť, ktorá mi pomohla cítiť sa lepšie. Od pozdravu, cez láskavý pohľad až po milý úsmev. Vyjadrujem týmto úctu ku každému slovu doktorov a sestier, ktoré mi slovami dodávali silu pozerať vpred. Nezabudnem na veľmi rázne a nepríjemné vyšetrenie, ktoré vykonal jeden pán doktor z ortopédie. Bol to jeden z okamihov, ktorý mi ukázal, akí ľudia k sebe dokážu byť aj drsní a hrubí. Veľká vďaka patrí Doc. MUDr. Žilínekovi, ktorý umožnil mojej mame byť pri mne po celý čas na izbe. Pán prednosta mi taktiež ukázal, ako dobrí vedia ľudia k sebe byť. Ešte raz sa chcem Vám všetkým za všetko poďakovať a popriať Vám všetko len to najlepšie.“

 

 

 

S úctou,

 

Eva Ch.

Turie, 04.10.2018

 

Fotogaléria