Logo UVN

ÚVN zatvára vakcinačné centrá v Ružomberku a v Trenčíne

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok  – FN od štvrtka 17. 3. 2022 zatvára vakcinačné centrum na Považskej ulici v Ružomberku. Dôvodom je neustále sa znižujúci záujem o vakcínu proti koronavírusu. Posledný možný termín očkovania bez registrácie je pre záujemcov zajtra 16.3.2022 v čase od 7:30 hod. do 14:30 hod. V prípade záujmu o očkovanie po 16.3. 2022 budú mať obyvatelia Ružomberka a okolia možnosť využiť očkovacie centrá v  Liptovskom Mikuláši, Martine a Dolnom Kubíne.

Vakcinačné centrum ÚVN SNP Ružomberok – FN bolo spustené do prevádzky 11.01.2021. Za viac ako rok svojho fungovania v ňom bolo celkovo podaných 67 863 dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19. 

„Chcel by som sa poďakovať všetkým zdravotníkom a zamestnancom našej nemocnice, ktorí sa podieľali na priebehu očkovania, jeho organizácii a logistike. Taktiež chcem poďakovať nášmu zriaďovateľovi Ministerstvu obrany SR. Aj vďaka príslušníkom OS SR boli naše vakcinačné centrá hodnotené ako jedny z najlepších, o čo sa veľkou mierou zaslúžili aj profesionálni vojaci, ktorí dlhodobo zabezpečovali poradenstvo, koordináciu a  bezproblémový chod vakcinačných centier. Táto výpomoc v personálnej oblasti bola pre nás neoceniteľnou pomocou,“ zdôraznil riaditeľ ÚVN SNP Ružomberok – FN Róbert Rusnák. 

Vojenská nemocnica zároveň zatvára aj vakcinačné centrum v Poliklinike MO SR Trenčín Posledný možný termín očkovania bez registrácie v Trenčíne je štvrtok  17. 03. 2022.

V prevádzke zostane aktuálne len vakcinačné centrum v Letecko-lekárskom centre s poliklinikou MO SR Sliač. Očkovanie bez registrácie je tam možné absolvovať každý piatok.

Vakcinačné centrá na Sliači a v Trenčíne boli spustené do prevádzky v marci minulého roka a celkovo v nich bolo do dnešného dňa  aplikovaných 21 652 dávok vakcíny.