Logo UVN

Ústredná vojenská nemocnica navyšuje počty lôžok pre COVID-ových pacientov a obmedzuje plánovanú operatívu

 

V súvislosti s nárastom počtu nakazených pacientov koronavírusom v regióne a aj napriek  tomu, že pred mesiacom požiar  značne obmedzil priestorové kapacity Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok  – FN, jej vedenie vyšlo v ústrety požiadavkám Žilinského samosprávneho kraja a od 17. novembra 2021 navyšuje počty lôžok pre COVID-ových pacientov. 

V ÚVN SNP Ružomberok – FN tak bude pre pacientov s ochorením COVID-19 k dispozícii celkovo 7 lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu, 5 lôžok na High flow (vysokoprietokový kyslík) a 35 lôžok s kyslíkom. 

Vzhľadom na túto skutočnosť Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN od 17. novembra 2021 až do odvolania obmedzuje plánovanú operatívu.

Prioritu od 17. novembra 2021 v súvislosti s operačnými výkonmi budú mať urgentné stavy (akútna zdravotná starostlivosť) a onkologické diagnózy vyžadujúce operačný výkon. Plánované operačné výkony budú realizované len v minimálnej miere v závislosti od vyťaženosti anesteziológov a tiež priestorových a personálnych možností jednotlivých pracovísk. 

Pacientov objednaných na plánovanú operáciu bude o jej prípadnom zrušení telefonicky informovať príslušná klinika alebo pracovisko.  

Špecializované ambulancie a pracoviská v ÚVN SNP Ružomberok – FN sú v prevádzke bez obmedzenia. 

Aktuálne je ÚVN SNP hospitalizovaných 36 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 6 pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii, 4 High flow a 25 pacientov na klinike infektológie.

V Ružomberku dňa 16.11.2021