Logo UVN

Inštrukcie pre pacientov – liečba Laserom M8 s unikátnym MLS pulzom

Robotizovaný laser M8 s unikátnym MLS pulzom bude už onedlho k dispozícii aj pre pacientov našej Kliniky fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v ÚVN SNP Ružomberok – FN.

Výsledky medicínskych štúdií aj praktické skúsenosti potvrdzujú, že pre pacientov, ktorí prekonali pľúcnu formu COVID-19, je vhodným riešením práve terapia pomocou MLS laseru – predovšetkým pri dychových ťažkostiach, kašli a bolesti v hrudnej časti chrbtice.

Vysokovýkonný laser lieči rýchlo a účinne. V jednom kroku odstraňuje bolesť, zápal, opuch,   stimuluje obnovu  –  hojenie poškodených tkanív, podporuje a zvyšuje cirkuláciu krvi a uvoľňuje svaly. 

Okrem tzv.  postcovidového syndrómu je terapia  týmto prístrojom  určená na liečbu rôznych druhov poúrazových poškodení tkanív a zápalov šliach, bolestí  kĺbov a chrbtice, poškodení kĺbnych chrupaviek, opuchov, hematómov, využíva sa pri pooperačných stavoch, zlomeninách a v rôznych iných indikáciách

Laserová terapia MLS® (Multiwave Locked System) využíva kombináciu nízkej a vysokej energie laserového lúča prostredníctvom kvalitatívne nového impulzu, založeného na kombinácii a synchronizácii dvoch emisií laserového lúča, jedného s vysokým a druhého s nízkym výkonom.
 

Priaznivé účinky laserovej terapie potvrdené klinickými štúdiami:
 

  • urýchlenie regenerácie tkanív v dôsledku biochemických reakcií na bunkovej membráne, ako aj v bunkách (v mitochondriách a lyzozómoch)
  • analgetický efekt, odstránenie bolesti sekréciou beta-endorfínov
  • stimulácia metabolizmu
  • protizápalový účinok v dôsledku zníženia sekrécie zápalových cytokínov
  • účinok proti opuchu

Pacienti sa môžu na liečbu objednať telefonicky – pondelok až piatok  – na čísle 044/ 438 2538.

Na vyšetrenie je potrebné odporúčanie od špecialistu.

 

V Ružomberku dňa  6.7.2021 aktualizované 27.7.2021