Logo UVN

Oximeter – pomocník pri starostlivosti o našich najmenších pacientov

Vedenie detskej kliniky ÚVN SNP Ružomberok – FN získalo nový oximeter. Prístroj nemocnici venovalo ružomberské futbalové družstvo Ako chcete, ktoré koncom minulého roka v Ľubochni zorganizovalo charitatívny futbalový turnaj pod názvom GOT Cup.

„Nechceli sme, aby to bolo len o futbale a stretnutí. Hľadali sme aj nejaký účel celej akcie. Vymysleli sme, že spravíme charitatívny turnaj. Vyzbierali sme peniaze na štartovnom, ale našli sa aj darcovia a sponzori. Vyzbierali sme 2875 eur,“ povedal organizátor turnaja Andrej Kostroš.

Peniaze z turnaja venovali futbalisti trom konkrétnym adresátom z okolia Ružomberka. Jedným z nich bola aj detská klinika našej nemocnice. Prenosný oximeter Masimo Radical je pre zdravotníkov veľkým pomocníkom pri starostlivosti o našich najmenších pacientov.

„Prednosťou prístroja je výborný užívateľský komfort pre zdravotné sestry pri monitorovaní vitálnych funkcií u detských pacientov, či už na lôžku alebo počas ambulantného vyšetrenia. Prístroj monitoruje okamžitú saturáciu kyslíka periférnej krvi a tlak krvi. Pohotovo nám poskytne základné a presné informácie o týchto životne dôležitých údajoch,“ vysvetlil prínos prístroja prednosta detskej kliniky ÚVN SNP Ružomberok-FN doc. MUDr. Viliam Žilínek,Csc. Touto cestou by sme sa darcom chceli veľmi pekne poďakovať.