Logo UVN

Valentínska kvapka krvi v ÚVN

15. februára 2019 organizovalo Občianske združenie Ružomberčan v spolupráci s Ústavom klinickej hematológie a transfuziológie Valentínsku kvapku krvi. Pri tejto príležitosti darovala firma Mondi SCP v zastúpení Vladimíra Krajčiho, ktorý je technickým riaditeľom, Ľuboslava Palgotu, riaditeľa bezpečnosti a Kataríny Bendíkovej, asistentky predsedu predstavenstva, ktorá má na starosti zdravie a životný štýl v Mondi SCP zdravotníckemu personálu ústavu nové pracovné odevy. Medzi darcami boli zamestnanci firmy, ako aj členovia Občianskeho združenia Ružomberčan. OZ Ružomberčan ústavu darovalo technické vybavenie pre skvalitnenie pracovných priestorov. Všetkých darcov, ktorí sa na Valentínskej kvapke krvi zúčastnili Jana Štreitová a Marián Bujňak, zástupcovia OZ Ružomberčan, pozvali na spoločný obed.

„Veľmi si vážime, že firma Mondi SCP umožňuje svojim zamestnancom darovať krv a to pravidelne, čím našej nemocnici veľmi pomáha. Ceníme si aj odovzdané dary ako od Mondi SCP, tak aj od OZ Ružomberčan. Sme radi, že môžeme spolu komunikovať a spolupracovať pri mnohých príležitostiach ako sú napríklad aj Dni zdravia,“ uviedol primár Ústavu klinickej hematológie a transfuziológie, MUDr. Juraj Mitura.

Ústav klinickej hematológie a transfuziológie okrem toho navštevuje Mondi SCP aj so svojou mobilnou transfúznou stanicou, kde môžu najbližšie zamestnanci firmy darovať krv 22. Mája 2019.