Logo UVN

Kontakty

MUDr. Roman Podoba, PhD.

prednosta kliniky

+421 44 438 2231

MUDr. Iveta Kalinová

primárka klinickej onkológie

+421 44 438 2243

MUDr. Ivana Hulinová

primárka radiačnej onkológie

+421 44 438 2230

Mgr. Anna Herinková

vedúca sestra

+421 44 438 2232

Bc. Miriama Pašková

kancelária - referent
(neobjednáva sa)

+421 44 438 2234

Martina Pavlíková

kancelária - referent
(neobjednáva sa)

+421 44 438 2234

OBJEDNANIE NA VYŠETRENIA

Ambulancia radiačnej onkológie (RTG terapia)

044/438 2238
volať pondelok až piatok 09:00 -14:00 hod.

OBJEDNANIE NA VYŠETRENIA

Ambulancia klinickej onkológie

044/438 2233
volať pondelok až piatok 13:00 -14:00 hod.

Klinika radiačnej a klinickej onkológie

ústavná pohotovostná služba

+421 44 438 2239

.

objednávanie pacientov na RTG terapiu

+421 44 438 2238

Základné informácie

Klinika radiačnej a klinickej onkológie sa nachádza v hlavnom pavilóne bývalého areálu Nsp na ulici Považská 2 ( na hlavnej ceste tesne za križovatkou na Dolný Kubín v smere na Žilinu )

V súčasnosti poskytuje v oblasti klinickej onkológie komplexnú onkologickú liečbu – chemoterapiu, rádioterapiu, hormonoterapiu, imunomodulačnú a biologickú liečbu všetkých solídnych tumorov pre pacientov okresu Ružomberok, z väčšej časti Liptovský Mikuláš, príležitostne aj pre pac. z Oravy, ako aj vzdialenejších oblastí. Spádovou oblasťou rádioterapie je pre nás celý Liptov, Orava a horný Spiš, spolu 8 okresov, čo predstavuje viac, než 400 000 obyvateľov.

 

Objednávanie pacientov na RTG terapiu (nenádorové ožarovanie):

Každý pracovný deň od 7:00 do 9:00 a od 10:00 do 14:00 hod. na telefónnom čísle 044/438 2238

RTG terapia-objednanie

Na rádioterapiu sa môžete objednať na telefónnom čísle 044/438 2238

v pracovných dňoch v čase:

od 7:00 do 9:00

od 10:00 do 14:00

Prístrojové vybavenie

Pracovisko je vybavené novým RTG prístrojom Gulmay Medical XStrahl 300 pre externú rádioterapiu a novým prístrojom microSELECTRON slúžiacim na brachyterapiu. Od marca 2017 Lineárnym urýchlovačom typu TrueBeam od spoločnosti Varian, v súčasnej dobe technologicky najmodrenejší a prvý na Slovensku spolu s rtg simulátorom Acuity, kompletnou dozimetriou, plánovacím systémom pre megavoltovú terapiu ako i pre plánovanie protónovej terapie. Dnes umožňuje realizovať najmodernejšie techniky v rádioterapii- IMRT, RapidArc u vybraných diagnóz , ktoré sú dnes považované za štandard na základe doporučení svetových odborných spoločností ako ASTRO, ESTRO, NCCN ako i Slovenskej spoločnosti radiačnej onkológie. Tým umožniť s vysokou presnosťou a homogénne ožiariť zvoleného cieľové objemy , eliminovať dávky na okolité zdravé tkanivá , ale aj možnosť eskalácie dávky do nádoru a tým zvýšiť lokálnu kontrolu ochorenia. Toto dáva našemu pracovisku v súčasnej dobe prioritné postavenie pri poskytovaní komplexnej liečby onkologickým pacientom v regióne. Od zahájenia klinickej prevádzky 21.marca 2017 podstúpilo liečbu už skoro 200 pacientov zatiaľ v jednozmennej prevádzke.

Na hospitalizáciu potrebujete

Pacienti, ktorí budú hospitalizovaní na našom oddelení si so sebou prinesú:
  • občiansky preukaz,
  • preukaz poistenca,
  • zdravotnú dokumentáciu,
  • odporučenie na hospitalizáciu (neplatí v prípade akútneho stavu),
  • výsledky z posledných zobrazovacích vyšetrení vyšetrení vrátane obrazovej dokumentácie na CD nosiči (rtg, SONO, CT, MR, CT, event. PET/CT vyšetrenie),
  • doklad o PN, ak Vám bol vystavený ošetrujúcim lekárom,
  • ak ste v evidencii Úradu práce, tak príslušný doklad, ktorý úrad vystavil.
Počas hospitalizácie budete potrebovať tiež domácu obuv, župan, pyžamo, toaletný papier, hygienické potreby, uterák, lieky, ktoré užívate pri chronických ochoreniach. (informujte o tom prosím ošetrujúceho lekára).

Denný stacionár

V dennom stacionári sú vytvorené miesta k aplikácii ambulantnej onkostatickej liečby a simultánneho podávania chemoterapie alebo biologickej liečby s rádioterapiou.

Referencie od pacientov

Vážení páni doktori, zdravotné sestry, ošetrujúci personál,

                touto cestou chceme vyjadriť úprimné poďakovanie celému onkologickému oddeleniu za príkladnú starostlivosť v časoch ťažkej choroby našej drahej Janky Fuziovej.

                Obdobie, ktoré sme prežívali s Jankou bolo veľmi náročné. Cesta bojom bola veľmi ťažká, ale vďaka istote, že je skutočne v dobrých rukách nám pomáhalo zvládať náročnú situáciu. V posledných dňoch jej života som sa jej na nemocničnom lôžku opýtal, či je všetko v poriadku, tak na miesto odpovede mi len ukázala palec hore. Bol to moment, kedy nebolo treba slová. Ocenenie nemocnica roka 2017 vám patrí skutočne zaslúžene.

                Patrí vám naše obrovské ďakujem – za starostlivosť, opateru, zhovievavosť a za to, že svoju prácu vykonávate nielen telom, ale hlavne duchom.

                S poďakovaním a prianím všetkého dobrého,

                Rod. Fuziová

________________________________________________________________________________________________

Nemocnica, onkológia pojmy ktoré ľudí strašia, mne sa to nestane, ja budem zdravý, ale život je o niečom inom a tak som sa dostal po 64 rokoch prvý krát do UV nemocnice Ružomberok.

Dnes po 4 chemoterapiách sa teším na každý návrat k báječnému kolektívu ktorý dokáže dať pacientom nádej a chuť do života a svojím prístupom prekonal všetky moje očakávania.

Poďakovanie patrí všetkým od pani prednostky oddelenia až po panie upratovačky, ste najlepší!!!!!

 

Oskar S.

__________________________________________________________________________________________

Dobry den vaz.p.riaditel Vanek,

Uprimne Vam gratulujem k novej funkcii a vela pozitivna, vyliecenych pacientov a spolahlivy tim ludi v praci zelam.

Je to uz rok, co ma lieci p.primar Podoba a chcela by som aj Vam  velmi pekne podakovat za  to, aky tim lekarov, sestriciek, personalu je na oddeleni onkologie. Ich ludskost, pristup, ochotu, ustretovost velmi ocenujem. Pan primar Podoba ma profesionalny a zaroven ludsky a empaticky pristup, velke srdce a lieci svedomito pacientov, ja som zivy priklad.

Sestricky  sa nezastavia a  aj ked toho maju vela, vzdy pristupuju k nam pacientom s pokorou a su mile, laskave. Usmeju sa, prihovoria, no a popri tom stihaju aj svoju pracu, este som ich nevidela zamracene. Maju moj obdiv, ze to vsetko zvladaju.

 Na oddeleni je cisto, utulne, aj to nam sprijemnuje cakanie, takze vdaka aj pani upratovackam. Cele oddelenie a hlavne pan primar Podoba odburali  u mna strach, doslova fobiu z lekarov, som im vdacna za vela. Oblubila som si aj vrchnu sestru Anicku H., take mile slniecko. Naozaj, vsetci robia svoje poslanie s laskou a pokorou.

DAKUJEM CELEMU ODDELENIU V MENE VSETKYCH PACIENTOV. 

S uctou ,

Zuzana U.

 

Fotogaléria