Pod odbornou garanciou MUDr. Romana Podobu, PhD. sa v krásnom prostredí Hotela Granit Smrekovica konala 6.decembra vedecko-pracovná schôdza, kde sa prišli vzdelávať účastníci z posádkových ambulancii Ústrednej vojenskej nemocnie SNP Ružomberok – FN a zástupcovia z Polikliník MO SR. Celkovo sa zúčastnilo 44 osôb.
Program bol rozvrhnutý do dvoch dní, odznelo celkovo 11 prednášok. V piatok popoludní všetkých privítala predsedníčka schôdze Mgr. Lenka Palcová, PhD., MPH. Vedecko – pracovnú schôdzu a odborný program prvou odbornou prednáškou zahájila kpt. MUDr. Ivana Juríková, MPH, ktorá predstavila Pracovnú zdravotnú službu v podmienkach ÚVN SNP RK- FN. Pokračovala prednáška o čiernom kašli – aktuálne dáta, diagnostika, vakcinácia a liečba. Trošku nadhľadu do schôdze vniesla psychologička npor. Mgr. Jana Ceľuchová, ktorá prednášala o psychickej záťaži u zdravotníckych pracovníkov. PhDr. Iveta Slanicayová, sociálna pracovníčka nemocnice svojimi kazuistikami z praxe poukázala na dôležitosť spolupráce sociálneho pracovníka pri riešení sociálnych otázok. Odborné vstupy na tému ťažko hojacich sa rán ponúkli účastníkom tejto schôdze pohľad na modernú a dostupnú terapiu.
Pomedzi ďalšie bloky prednášok prebehlo oceňovanie zdravotníckych pracovníkov, ktorých na ocenenie navrhli št.nrtm. Mgr. Silvia Simová, MPH a plk. MUDr. Jozef Sille. Hlavná sestra a námestník pre ZS vyzdvihli prácu tých, ktorí svojou aktívnou činnosťou prispievajú k reprezentovaniu nemocnice nad rámec svojich pracovných povinností. Odovzdávanie pochvalných i ďakovných listov bolo milým prekvapením, nakoľko ich prišiel odovzdať osobne MUDr. Marian Križko, PhD., MPH, MHA, riaditeľ ÚVN SNP RK- FN.
Po odbornom programe sa v neďalekej reštaurácii, konala večera, ktorá uspokojila chuťové poháriky odborne nasýtených, ale hladných účastníkov. V sobotu sa účastníci rozdelili do skupín. Pričom jedna skupina absolvovala v exteriéri nácvik odsunu raneného v poli, pod záštitou 5.pluku špeciálneho určenia a 51. výcvikovej základne. Druhá skupina sa venovala študijnému programu sústavného vzdelávania s názvom Neodkladná podpora životných funkcií.
„Bola to vydarená akcia, ľudia mali možnosť stretnúť sa, diskutovať. Počas odborného programu bol priestor na analýzu odborných otázok, nechýbala plodná diskusia. Nakoľko akcia bola realizovaná po veľmi dlhom časovom období, prítomní ju ocenili. Veríme, že takýto druh vedecko-pracovných schôdzí bude možné realizovať aj v budúcnosti, nakoľko v realite bežného pracovného života, nie je priestor na takýto druh stretnutí,“ zhodnotila aktivitu a uzavrela Mgr. Lenka Palcová, PhD., MPH