Logo UVN

Ústredná vojenská nemocnica je jednotkou v hodnotení pacientov medzi slovenskými fakultnými nemocnicami

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN získala v najnovšom prieskume medzi pacientmi poisťovne Dôvera najlepšie hodnotenie spomedzi fakultných a univerzitných nemocníc. Spokojnosť pacientov potvrdzuje, že ÚVN patrí k špičke zdravotníckych zariadení na Slovensku.

„Obetavá práca celého personálu Ústrednej vojenskej nemocnice je už značkou kvality. Pozitívna odozva reflektuje ich nasadenie a schopnosť poskytnúť tú najlepšiu službu, za čo im patrí obdiv a vďaka,“ uviedol na margo výkonov nemocnice minister obrany SR Jaroslav Naď.

Úspechom je aj posun ÚVN v rebríčku fakultných a univerzitných nemocníc, keďže v hodnotení za rok 2021 sa vojenská nemocnica umiestnila na druhej priečke. „Teší nás, že už roky patríme medzi najlepšie slovenské nemocnice. Moje poďakovanie patrí každej jednej kolegyni a kolegovi, bez ktorých úsilia by dosiahnutie takýchto úspechov nebolo možné. Ďakujem aj všetkým pacientom, ktorých spätná väzba touto formou je pre nás vždy veľmi cenná a je zároveň povzbudením do ďalšej práce,“ povedal riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok – FN Robert Rusnák.

Cieľom prieskumu poisťovne Dôvera realizovaného na vzorke 7000 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, je zvyšovanie transparentnosti v ústavnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku.