Logo UVN

ÚVN patrí z hľadiska spokojnosti pacientov medzi najlepšie na Slovensku

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN obsadila v najnovšom hodnotení pacientov poisťovne Dôvera v kategórii fakultných nemocníc druhé miesto. Opäť tak potvrdila, že patrí medzi najlepšie zdravotnícke zariadenia na Slovensku. 

„Umiestnenie ÚVN SNP Ružomberok v hodnotení samotných pacientov iba podčiarkuje skutočnosť, že tamojší personál dlhodobo poskytuje tú najkvalitnejšiu starostlivosť. Aj pre mňa je určitým pocitom zadosťučinenia, keď viem, že o ľudí je v našej vojenskej nemocnici vždy nadštandardne postarané, čo reflektuje aj táto ich pozitívna odozva,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

„Ústrednej vojenskej nemocnici sa už roky darí držať na popredných miestach hodnotiacich rebríčkov, čo je výsledkom obetavosti, profesionality a prístupu k práci každého jedného zamestnanca nášho zdravotníckeho zariadenia. Sme veľmi radi, že aj napriek obrovskému vyčerpaniu, ktorému čelia naši zdravotníci už viac ako dva roky v súvislosti s pandémiou COVID-19, berú svoju prácu ako poslanie a pre zdravie našich pacientov robia maximum,“zdôraznil riaditeľ ÚVN Róbert Rusnák.

Vyše 7000 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, vyplnilo dotazník zdravotnej poisťovni Dôvera o spokojnosti počas ich hospitalizácie. Už po 16. raz zostavili rebríček zdravotníckych zariadení, ktorý možno pokojne nazvať aj pacientskym rebríčkom.