Logo UVN

ÚVN SNP Ružomberok – FN obhájila druhé miesto v prieskume INEKO

 

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN patrí k špičke slovenských zdravotníckych zariadení. Potvrdzujú to aj výsledky hodnotiaceho prieskumu INEKO, v rámci ktorého sa umiestnila už tretíkrát na druhom mieste v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc.

Nemocnica dominovala predovšetkým v spokojnosti pacientov s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou, prístupom zdravotníckeho personálu, ako aj v kvalite ubytovania a stravy. Rovnako vysoko bol hodnotený aj prístup pacientov k informáciám a nízka úmrtnosť po operačných zákrokoch.

Riaditeľ ÚVN SNP Ružomberok doc. MUDr. Robert Rusnák, PhD prisúdil tento úspech tímovej práci všetkých zamestnancov, pričom za podporu poďakoval aj zriaďovateľovi, ktorým je Ministerstvo obrany SR. „Veľmi ma teší, že naša nemocnica sa už niekoľko rokov po sebe umiestňuje na popredných priečkach hodnotiaceho prieskumu INEKO, ako aj v pacientskych prieskumoch zdravotných poisťovní. Chceme aj naďalej poskytovať svojim pacientom kvalitnú zdravotnú starostlivosť na čo najvyššej úrovni,“ uviedol.

„Tento úspech vnímam ako zrkadlo driny a odhodlania, ktoré spája personál ÚVN. Oceňujem najmä, že na úroveň ich starostlivosti nemá vplyv pandémia ani iné nepredvídateľné udalosti. Sú to profesionáli, ktorí jednoznačne majú našu podporu,“ ocenil minister obrany Jaroslav Naď.

V Ružomberku 16.12.2021